Najnowsze technologie

W swojej pracy używamy najnowszych technologii dostępnych na rynku. Poniżej omówimy najważniejsze z nich:

  • HTML5 – najnowsza wersja języka znaczników, służącego do tworzenia tzw. „szkieletu” strony. To dzięki niemu przeglądarka internetowa wie, w którym miejscu znajduje się obrazek, tekst oraz cała masa innych funkcjonalności.
  • CSS3 – najnowsza wersja języka służącego do opisu prezentacji treści. Tłumacząc na normalny język – CSS pozwala nadać tekstowi kolor, stworzyć ramkę wokół obrazka, powiększyć obrazek na najechanie na niego myszką itd.

Jak HTML służy do stworzenia struktury strony, tak CSS pozwala nadać tej strukturze wygląd przyjemny dla oka.

I tak na przykład wygląda nasza główna strona bez CSS (sam HTML), a po prawej stronie wraz z CSS.

 

Oraz z CSS:

 

 

  • JavaScript – język programowania, który interpretowany jest przez przeglądarkę internetową. Pozwala na dodanie do strony internetowej bardziej zaawansowanych animacji, stworzenie interakcji z użytkownikiem. Przykładowo można za jego pomocą sprawdzać poprawność wpisywanych danych w formularzu kontaktowym, w czasie rzeczywistym aktualizować dane na stronie, reagując na zachowanie użytkownika. Javascript daje prawie nieograniczone możliwości.

 

  • Node.js – jest to środowisko uruchamiające JavaScipt na serwerze (sam JavaScript działa tylko w przeglądarce, a więc po stronie klienta). Pozwala to korzystać z dobrodziejstw tego języka również na serwerze. Jest to idealne rozwiązanie, jako że programista JavaScript pracujący z kodem działającym po stronie klienta (animacje, interakcje z użytkownikiem), w łatwy sposób jest w stanie nauczyć się pracować z kodem działającym po stronie serwera (rejestracja użytkowników, współpraca z bazami danych, ogólne przetwarzanie danych i komunikacja z serwerem). Zaoszczędza to nie tylko czas, ale także pozwala skupić się programiście na jednym języku, nie zmuszając go do uczenia się innego języka programowania.
  • Express.js – jest to framework („dodatek”) do Node.js, który zawiera mnóstwo ułatwień dla programisty, a także zapewnia mu szereg narzędzi, dzięki czemu jego praca jest łatwiejsza, przyjemniejsza, a aplikacje w nim tworzone są bardziej dopracowane.

  • React – jest to biblioteka języka programowania JavaScript, która pozwala na budowanie mocno interaktywnych aplikacji internetowych, działających w przeglądarce. Aplikacja, bądź strona internetowa stworzona za pomocą React.js działa bez przeładowywania stron internetowych. Prawie jak zwykła aplikacja, zainstalowana na komputerze.

 

  • MySQL – baza danych wykorzystująca język SQL. Pozwala na zarządzanie ogromnymi ilościami danych.

  • WordPress – jest to CMS, czyli system zarządzania treścią. Zapewnia łatwy w obsłudze interfejs oraz rozwiązania, dzięki którym użytkownik jest w stanie samodzielnie prowadzić bloga, aktualizować dane na stronie, a przykładowo za pomocą dostępnej do niego wtyczki WooCommerce – prowadzić sklep internetowy.

 

Korzystając z naszych rozwiązań możesz być pewien, że korzystamy z najnowszych technologii!