Reklama w Internecie

W Internecie istnieje wiele możliwości reklamy, która pozwoli nam dotrzeć do potencjalnych klientów. Dominuje głównie Google wraz ze swoją wyszukiwarką oraz usługami powiązanymi, jednak nie musimy ograniczać się tylko do tego.

Płatna reklama Google

Korzystając z usług firmy Google mamy możliwość zamieszenia reklam tekstowych, produktowych oraz banerów.
Reklamy tekstowe to te, które wyświetlają się w Google nad wynikami wyszukiwania lub pod nimi.

Reklamy produktowe to reklamy prezentujące produkt w Google, które przekierowują po kliknięciu konkretnie do niego.

Reklamy banerowe wyświetlają się na innych stronach internetowych np. powiązanych z dziedziną reklamodawcy. Masz sklep internetowy z częściami samochodowymi? Warto dotrzeć do osób przeglądających bloga motoryzacyjnego.

Za reklamy można płacić w trzech modelach:

CPC (Cost Per Click) – reklamodawca płaci za każdy klik w jego reklamę
CPM (Cost Per Mile) – płaci się za każdy 1000 wyświetleń
CPA (Cost Per Action) – płatne jest wykonanie określonej akcji przez użytkownika np. rejestracja na stronie, kupno produktu.

Reklamy w social media

To przykładowo wpisy sponsorowane na Facebooku, zdjęcia umieszczane na Stories na Instagramie itd. Social media są ogromną bazą danych użytkowników, co pozwala idealnie określić grupę docelową odbiorców ze względu na płeć, wiek, zainteresowania czy miejsce zamieszkania.

Artykuły sponsorowane

Umieszczanie ich jest również popularną metodą reklamy w Internecie. Umieszczenie wpisu zawierającego link kierujący do strony reklamodawcy na popularnej stronie internetowej może znacznie poprawić nasze SEO.

W jaki rodzaj reklamy warto zainwestować? Na to pytanie ciężko odpowiedzieć, jako że wszystko zależy od rodzaju prowadzonej działalności. Najbardziej uniwersalną metodą jest jednak Google.

Niezależnie od typu prowadzonej działalności jesteśmy w stanie pomóc w wyborze rodzaju reklamy oraz przeprowadzimy kampanie reklamowe dla Ciebie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *