Czy warto posiadać stronę internetową?

Strona internetowa – czy warto? To pytanie zadaje sobie wielu właścicieli firm. Jakie korzyści mogłoby przynieść posiadanie strony internetowej? Spójrzmy na to, że w dzisiejszych czasach każdy kto potrzebuje znaleźć konkretną informację udaje się w poszukiwaniu wiedzy w Internecie. Ciężko spotkać osobę, która nie posiada w swojej kieszeni smartfona. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć jaką moc ma Internet.

Strona internetowa – czy warto?

Posiadanie strony internetowej jest jak papierowa wizytówka. Z tą różnicą, że na zwykłej wizytówce nie przedstawimy całego profilu naszej działalności. Korzystając jednak ze strony internetowej, użytkownik, a w zasadzie potencjalny klient może dowiedzieć się co dana firma oferuje oraz uzyskać o niej wszelkie informacje. Pamiętajmy także, że strona internetowa może być idealnym uzupełnieniem wizytówki. Na takiej zawsze możemy umieścić adres naszej strony internetowej. Stały klient na stronie firmowej może dowiedzieć się także o wprowadzanych nowościach. Pamiętajmy także, że w zasadzie każdy poszukując konkretnej oferty czy produktu, zazwyczaj wpisze w wyszukiwarkę dane hasło. Przykładowo może to być: „hydraulik Świdnica”. Warto żeby pod takim zapytaniem wyświetliła się nasza firma.

Jak zostać zauważonym w Google?

Oczywiście samo posiadanie strony internetowej nie sprawi, że nasza firma pojawi się w Google jako pierwsza. Taką dziedziną zajmuje się pozycjonowanie. Jest to cały szereg działań mających poprawić widoczność strony w wyszukiwarce. Strona internetowa staje się widoczna wtedy, gdy zostanie zindeksowana przez Google. A następnie z czasem pnie się w górę wyników wyszukiwań, jeżeli Google uzna, że nasza strona jest idealną odpowiedzią na zadane hasło.

Wizytówka w Google

Oprócz dodania strony do indeksu wyszukiwarki, warto powiązać ją z własną cyfrową wizytówką. Taka internetowa wizytówka sprawia, że nasza firma pojawia się w Google przez co również pozycja strony internetowej ulega poprawie. Dodatkowo klienci będą w stanie ocenić firmę. Dobre oceny przełożą się na wzrost widoczności.

Posiadanie własnej strony internetowej przynosi ogromne korzyści. Zdecydowanie się na taki krok pozwoli dotrzeć do większej ilości potencjalnych klientów. Oprócz tego możemy również wspomnieć o tym, że istniejącą stronę internetową możemy zareklamować, co pozwoli przy odpowiednim budżecie w łatwy sposób przegonić konkurencję.

 

Co zatem zrobić?

Oczywistą odpowiedzią na to pytanie jest… założyć stronę internetową. Jeżeli nie posiadamy wiedzy na ten temat, idealną opcją jest powierzenie tego zadania specjalistom.

Nasza firma zajmuje się każdym w wyżej wymienionych punktów. Od pomocy przy wyborze domeny (adresu strony internetowej), hostingu (miejsca, w którym strona internetowa będzie przechowywana) po stworzenie strony internetowej wraz z jej pozycjonowaniem, utworzeniem wizytówki firmowej, a także podpięciem narzędzi analitycznych, tak aby wiadomo było ilu użytkowników odwiedza daną stronę, z jakich urządzeń i wiele, wiele więcej.

Zapraszamy do kontaktu oraz do zapoznania się z naszym poprzednim wpisem, w którym tłumaczymy czym jest pozycjonowanie strony internetowej.

Wkrótce zaprosimy również do artykułu o płatnej reklamie w Internecie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *